Najnowsze wiadomości

<< >>

Zmarł Józef Zajkowski

Koleżanki i Koledzy Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 listopada 2021 roku, zmarł przeżywszy 75 lat Józef Zajkowski – nasz kolega, pszczelarz, współzałożyciel Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.   Zmarł wspaniały człowiek, propagator wiedzy pszczelarskiej, przyjaciel nas wszystkich . Był wybitnym pszczelarzem zawsze pozytywnie nastawionym do ludzi i całej rzeczywistości. Uroczystości żałobne rozpoczną się wystawieniem trumny

8. Europejska Konferencja Pszczelarska BEECOME 20-21 listopada 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej w dniach 20-21 listopada 2021 roku w  8. Europejskiej Konferencji Pszczelarskiej BEECOME 2021.   European Beekeeping Congress BEECOME to jedno z największych wydarzeń europejskiej branży pszczelarskiej, od lat wspierane przez czołowe autorytety światowego pszczelarstwa. W tym roku, konferencja odbędzie się w całości za pośrednictwem łączy internetowych, umożliwiając udział w międzynarodowej konferencji

Zaproszenie na wykłady pszczelarskie w dniu 15.10.2021

Chcieliśmy zaprosić Państwa na bezpłatne wykłady pszczelarskie dostępne online w dniu 16 października (sobota) od godz.15:15. W wykładach będzie można uczestniczyć w charakterze czynnego uczestnika rejestrując się wcześniej pod adresem: https://lyson.com.pl/content/320- Lub oglądać je online bez konieczności rejestracji:  https://www.youtube.com/watch?v=B7NYjvS44jM Plan wykładów: 15:30 dr hab. inż. Krzysztof Olszewski „Współczesne uwarunkowania zimowli pszczół, postępowanie z rodzinami zimą i na

Zaproszenie na Walne Zebranie oraz jesienne spotkanie organizacyjne członków SPZ w dniach 17-22.10.2021

Członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych Witam Państwa W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych zapraszam Państwa do uczestnictwa w Walnym Zebraniu oraz jesiennym spotkaniu organizacyjnym członków SPZ jakie odbędzie się w dniach 17-22 października 2021 roku w Hotelu BLUE MARINE MIELNO ul. Gen. Maczka 32 (d. Świerczewskiego) , 76-032 Mielno tel.+48 530 144 511 mail: recepcja@bluemarine.pl .

Zmarł Józef Zajkowski

Koleżanki i Koledzy

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 listopada 2021 roku, zmarł przeżywszy 75 lat Józef Zajkowski – nasz kolega, pszczelarz, współzałożyciel Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.

 

Zmarł wspaniały człowiek, propagator wiedzy pszczelarskiej, przyjaciel nas wszystkich .

Był wybitnym pszczelarzem zawsze pozytywnie nastawionym do ludzi i całej rzeczywistości.

Uroczystości żałobne rozpoczną się wystawieniem trumny z ciałem zmarłego dnia 03.12.2021 r. o godz. 15.00.w kaplicy kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce przy ul. Jana Pawła II  5.

Nabożeństwo żałobne odprawione będzie w tym samym miejscu 04 grudnia 2021 roku o godz. 10.00. Po nabożeństwie ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy DW674.

Łączymy się w wielkim bólu i smutku z rodziną zmarłego.

8. Europejska Konferencja Pszczelarska BEECOME 20-21 listopada 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej w dniach 20-21 listopada 2021 roku

w  8. Europejskiej Konferencji Pszczelarskiej BEECOME 2021.

 

European Beekeeping Congress BEECOME to jedno z największych wydarzeń europejskiej branży pszczelarskiej, od lat wspierane przez czołowe autorytety światowego pszczelarstwa. W tym roku, konferencja odbędzie się w całości za pośrednictwem łączy internetowych, umożliwiając udział w międzynarodowej konferencji każdemu pasjonatowi pszczelarstwa na świecie.

Beecome to odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie gospodarką pasieczną, a także wspólne podejście do problemów współczesnego pszczelarstwa pod okiem ekspertów.

W tym roku oficjalnym partnerem BEECOME 2021 jest Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń, zajmujące stanowisko światowego lidera w produkcji sprzętu pszczelarskiego z dystrybucją w ponad 70 krajach

Dotychczas konferencja odbyła się we Francji, Rumunii, Belgii, Niemczech, Szwecji, Włoszech i Austrii, gdzie spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

 

Całe wydarzenie zostanie tłumaczone symultanicznie na język polski, angielski oraz rosyjski, umożliwiając tym samym uczestnictwo tysiącom pszczelarzy z całego świata.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Beecome 2021

 

Podczas tegorocznej Konferencji Pszczelarskiej zostaną poruszone podczas wykładów następujące tematy:

dr Piotr Mędrzycki Ku prawdziwemu dobrostanowi pszczół – wspólny wysiłek nauki i praktyki
Lotta Fabricius Wyniki badania B-RAP
dr Piotr Semkiw Sektor pszczelarski w Polsce
dr hab. Dariusz Gerula  Przypadek pszczelarstwa ekologicznego w Polsce i jego perspektywy na przyszłość
Etienne Bruneau  Nowe wyzwania dla pszczelarstwa: zmiany klimatyczne i dobrostan pszczół
Prof. Dr. Martin Giurfa  Feromony pszczoły miodnej jako czynniki poznawcze: niespodziewana rola poza komunikacją wewnątrzgatunkową
dr hab. Małgorzata Bieńkowska  Czy możliwa jest hodowla pszczół wykazujących cechy odporności na warrozę?
lek. wet. Andrzej Bober  Obrót pszczołami – łatwo, czy trudno ? Przepisy Unii Europejskiej (UE)

i wytyczne OIE dotyczące obrotu pszczołami w obrębie  i spoza UE.

dr n. wet., lek. Wet. Anna Gajda   Choroby pszczół a zmiany klimatyczne
 

PhD Daniela Laurino 

 

Zagrożenie dla Europy ze strony Vespa velutina

 

Dr. Fani Hatjina 

 

Wyniki ogólnoeuropejskiego eksperymentu dotyczącego interakcji

genotyp-środowisko

Dr. Peter Kozmus Pszczelarstwo w Słowenii – przykład zrównoważonego rozwoju i sukcesu

Zaproszenie na wykłady pszczelarskie w dniu 15.10.2021

Chcieliśmy zaprosić Państwa na bezpłatne wykłady pszczelarskie dostępne online w dniu 16 października (sobota) od godz.15:15.

W wykładach będzie można uczestniczyć w charakterze czynnego uczestnika rejestrując się wcześniej pod adresem: https://lyson.com.pl/content/320-

Lub oglądać je online bez konieczności rejestracji:  https://www.youtube.com/watch?v=B7NYjvS44jM

Plan wykładów:

  • 15:30 dr hab. inż. Krzysztof Olszewski „Współczesne uwarunkowania zimowli pszczół, postępowanie z rodzinami zimą i na przedwiośniu”
  • 16:30 Jacek Wojciechowski „Rozwiązania techniczne w mojej pasiece”
  • 18:00 Etienne Bruneau, i dr n.wet., lek. wet. Anna Gajda o „8. Europejskiej Konferencji Pszczelarskiej BEECOME2021 ONLINE”
  • 18:30 dr n.wet., lek. wet. Anna Gajda „3,2,1 zdrowe pszczoły na wiosnę, czas start!”
  • 20:00 „Edukacja Pszczelarska w Europie” Blok dyskusyjny – Etienne Bruneau, Tomasz Łysoń, dr n.wet., lek. wet. Anna Gajda, dr hab. inż. Krzysztof Olszewski, Jacek Wojciechowski

Zaproszenie na Walne Zebranie oraz jesienne spotkanie organizacyjne członków SPZ w dniach 17-22.10.2021

Członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych
Witam Państwa

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych zapraszam Państwa do uczestnictwa w Walnym Zebraniu oraz jesiennym spotkaniu organizacyjnym członków SPZ jakie odbędzie się w dniach 17-22 października 2021 roku w Hotelu BLUE MARINE MIELNO ul. Gen. Maczka 32 (d. Świerczewskiego) , 76-032 Mielno tel.+48 530 144 511 mail: recepcja@bluemarine.pl .

Informuję, że noclegi wraz z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)  zostały zarezerwowane dla uczestników od dnia 17 do 22 października 2021 roku.

Koszty uczestnictwa przedstawiają się następująco:
– dla członka SPZ – 400 zł.
– dla osoby towarzyszącej (dziecko małżonek) – 700 zł
– dla pozostałych osób – 750 zł.

Należność z tytułu uczestnictwa prosimy wpłacić na konto SPZ z podaniem imienia i nazwiska uczestnika oraz dopiskiem „zebranie SPZ z wycieczką” lub „zebranie SPZ bez wycieczki” – w terminie do dnia 05.10.2021 roku. Program zebrania umieściłem w zakładce Info dla członków.
Brak opłacenia uczestnictwa w podanym terminie może spowodować niezapewnienie noclegów i wyżywienia.

Wszystkie nietypowe sprawy związane z pobytem w Hotelu Blue Marine w Mielnie należy uzgadniać telefonicznie z Prezesem SPZ. Uczestnictwo w zebraniu należy zgłosić telefonicznie lub mailowo oraz opłaty dokonać przelewem na konto SPZ do dnia 05 października 2021 roku.

Program pobytu w skrócie przedstawia się następująco:
17.10.2021 Przyjazd i zakwaterowanie                                                                                            godz. 19.00 wspólna uroczysta kolacja
18.10.2021 godz. 9.30-14 Walne Zebranie członków SPZ oraz sprawy organizacyjne               (program Walnego)
19.10.2021 godz. 9.00-19 wycieczka wspólna lub we własnym zakresie                                 (program wycieczki)
W dniach od 20 do 22.10.2021 czas wolny organizowany we własnym zakresie
22.10.2021 godz. 11,00 wykwaterowanie

Każdy z członków SPZ ma możliwość przyjechania na spotkanie z jedną osobą towarzyszącą. W przypadku chęci przyjazdu w więcej iż jedną osoba towarzyszącą zasady uczestnictwa pozostałych osób wymagają dodatkowych indywidualnych ustaleń.
Więcej informacji w zakładce „Info dla członków”

Pozdrawiam i do zobaczenia w Mielnie.

Odwołane Walne Zebranie w dniu 08 października 2021

Członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych

Wszyscy

Witam Państwa

Pod koniec sierpnia 2021 umieściłem na stronie informację o planowanym terminie i miejscu Walnego Zebrania oraz jesiennego spotkania członków SPZ w Pobierowie.

Zgodnie z ustaleniami z menedżerami Holiday Park & Resort podałem zasady uczestnictwa w spotkaniu w planowanym terminie od 7 do 13 października 2021.

Niestety zostałem tym razem przez menedżerów potraktowany zupełnie niepoważnie gdyż wycofali się z poczynionych ustaleń i zaproponowali warunki niemożliwe do zaakceptowania.

Dlatego informuję, że podany wcześniej termin i miejsce spotkania są nieaktualne.

Informacje o nowym terminie i miejscu spotkania podam wkrótce.