ODWOŁANIE ZEBRANIA 26-29.03.2020 W PŁOCKU

Członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych

Wszyscy

 

Witam Państwa

 

Mając na uwadze sytuację związaną z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym dotyczącym ryzyka zachorowania na wirusa SARS-CoV-2 a także w związku z wprowadzonym przez Rząd RP zakazem zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych  odwołuje wiosenne spotkanie członków w Płocku,-  w Hotelu Starzyński.

 

 

Informacja ta została umieszczona na stronie internetowej naszej organizacji www.pszczelarzezawodowi.pl  oraz na Facebooku i nie będzie wysyłana oddzielnie do członków pocztą.

Prosimy o przekazanie tej informacji kolegom i koleżankom, którzy być może nie śledzą na bieżąco korespondencji mailowej. Osoby nie mające adresów mailowych powiadomimy telefonicznie.

 

Tym razem nasze spotkanie miało to być połączone z Walnym Zgromadzeniem Członków SPZ   – sprawozdawczo-wyborczym .

Niestety z przyczyn od nas niezależnych odbędzie się prawdopodobnie jesienią w dniach  05-08 listopada 2020 w tym samym co aktualnie miejscu. O terminie i szczegółach spotkania powiadomię wszystkich pisemnie.

Informuję, że do chwili obecnej nie mam podpisanych przez KOWR umów na sprzęt czyli sprzęt jeszcze nie może być kupowany. Rozdział środków już dokonałem i wszystkie wnioski na sprzęt złożone w SPZ zostały zaspokojone. Każdego z członków będę indywidualnie informował o przydzielonych środkach.

Zwróciłem się do KOWR o interpretację zapisów zawartych w „ Warunkach udziału w mechanizmie Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na lata 2020-2022” dotyczących beneficjentów mechanizmu” gdzie zgodnie z zapisami beneficjentami mechanizmu są:

 

Pszczelarze, producenci produktów pszczelich – umieszczający na rynku te produkty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (na przykład w ramach sprzedaży bezpośredniej,
czy rolniczego handlu detalicznego), …

tekst pisma do pobrania

 

Do chwili obecnej nie  mam odpowiedzi w tym zakresie.

Z telefonicznej informacji wynika, że zdaniem KOWR uczestnikiem programów może być tyko ten, który posiada zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią lub RHD   – a o ile zbywa produkty hurtowo to ma przedłożyć oświadczenie „że nie rozlewa żadnego słoika miodu”.

W związku z powyższym wszystkich uczestniczących w programach wsparcia informuję, że żeby otrzymać dofinansowanie muszą posiadać zgłoszenia SB lub RHD i proszę o przesłanie skanów zaświadczeń to potwierdzających.

Ci którzy takich zgłoszeń nie maja proszeni są by to uczynili.

Jednocześnie informuję , iż służę pomocą w sprawach związanych z obsługą mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” .

 

Co do planowanej w 2020 roku wycieczki na WYSPY BRYTYJSKIE to w chwili obecnej nie mogę zagwarantować, że ta wycieczka dojdzie do skutku. Na razie nie podpisałem żadnej umowy w tym zakresie i dopóki nie będzie jasnej sytuacji to takiej umowy nie podpiszę. O ile wycieczka nie dojdzie do skutku zaliczki wszystkim wpłacającym zostaną zwrócone.

 

Pozdrawiam  Piotr Mrówka

prezes   Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych

 

Podziel się!

    Comments are closed.