Wyjazd na APIMONDIĘ 2022 do ISTAMBUŁU w Turcji

Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych organizuje wyjazd na APIMONDIĘ 2022 do ISTAMBUŁU w Turcji

 

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych podobnie jak w latach ubiegłych zamierza zorganizować wyjazd Pszczelarzy na kongres APIMONDII w 2022 roku. W tym roku kongres ten ma odbyć się w dniach 24-28 sierpnia w Istambule w Turcji. Przesyłamy poniżej propozycję programu wyjazdu jaki zamierzamy zorganizować. Proponowany program jest turystycznym programem ramowym do którego elementy o charakterze pszczelarskim zostaną wkomponowane w momencie ustalenia ostatecznej wersji trasy a organizator APIMONDII zaproponuje nam pasieki znajdujące się na naszej trasie przejazdu.

Przewidywana ilość uczestników wyjazdu uzależniona jest od ilości zgłoszeń jednak ze względów technicznych nie chcemy przekroczyć 30 osób. Informujemy, że ostateczny termin w którym musimy określić listę uczestników tego wyjazdu to 10 czerwca 2022 roku. Razem z deklaracją uczestnictwa prosimy o wpłatę tytułem zaliczki na poczet wyjazdu kwoty 2000 zł na konto SPZ z dopiskiem w tytule wpłaty „ Imię nazwisko Apimondia 2022”

Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt w prezesem SPZ Piotrem Mrówka tel. 507 050 133 e-mail pmrowka@post.pl.

Poniżej ramowy program wyjazdu.

Link do pobrania programu: Turcja -Apimondia 2022

APIMONDIA ISTAMBUŁ 2022 + TURCJA PÓŁNOCNA

TERMIN: 23 – 31.08.2022 r.

Orientacyjny koszt 1200 EURO + 2000 zł na osobę

 

DZIEŃ 1 – STAMBUŁ

Zbiórka na lotnisku, odprawa, przylot do Stambułu, przejazd do  hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, spacer po okolicy, kolacja i nocleg w Stambule.

DZIEŃ 02 STAMBUŁ

Śniadanie, wyjazd z hotelu – zwiedzanie Stambułu: rzymski hipodrom, egipskie obeliski, zatopiona cysterna ozdobiona klasycznymi kolumnami, Hagia Sophia, Błękitny Meczet. Wizyta w Pałacu Topkapi stanowiący niegdyś rezydencję sułtanów . Popołudniowe zwiedzanie Wielkiego Bazaru – największego krytego targu na świecie, w którym znajduje się ponad 4000 sklepów, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 03 STAMBUŁ

Śniadanie, wyjazd z hotelu w kierunku Cieśniny Bosfor; rejs – podziwianie z pokładu statku wyjątkowego miasta położonego na dwóch kontynentach; wizyta na targu przypraw, przejazd przez Most Bosforski na Wzgórze Camlica – z którego można podziwiać fascynujące widoki na Metropolie, wybrzeże po europejskiej stronie, złoty róg czy wyspy; wizyta w Pałacu Dolmabahce – dawnym centrum administracyjne Imperium Osmańskiego.

DZIEŃ 04 ISTANBUL – ABANT LAKE – SAFRANBOLU

Śniadanie, przejazd do centrum kongresowego na ApiExpo – pobyt na kongresie i zwiedzanie ApiExpo do godz.15,00 następnie przejazd nad Jezioro Abant – jedno z najsłynniejszych jezior słodkowodnych w prowincji Bolu powastałe wskutek wielkiego osuwiska zamykającego dolinę w górach Abant –  spacer wokół akwenu przez malownicze lasy piniowe; przerwa na lunch w restauracji na świeżym powietrzu; następnie przejazd do Safranbolu – miasta – skansenu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO,  – zabytkowe meczety, dawne łaźnie, Bazar Yemeniciler Arastası – miejsce, w którym można zakupić tradycyjne wyroby skórzane; przejazd do hotelu w Safranbolu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 05 SAFRANBOLU – ANKARA

Śniadanie, wyjazd w stronę Ankary, po przyjedzie, przed rozpoczęciem zwiedzania – lunch. W programie: Muzeum Anitkabir – ogromne mauzoleum zbudowane dla Ataturka, założyciela Republiki Tureckiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZEŃ 06 ANKARA – HATTUSA – AMASYA

śniadanie, przejazd do Hattusy, byłej stolicy Hetytów (indo-niemiecki lud półeuropejski, przybyły przez Morze Czarne do północnej Anatolii na początku XVIII wieku p.n.e.); zwiedzanie Yazilikaya, – największego znanego hetyckiego miejsca kultu religijnego na świeżym powietrzu, w której znajdują się rzeźby naskalne boga i bogini Hetytów; przejazd do Hattusa, dużej świątyni i ruin miasta; Lion’s Gate; zwiedzanie letniego pałacu Hetytów ; Alacahoyuk – pierwsza stolica Hetytów i cywilizacji Hatti; obiad, przejazd do Amasya, byłej ojczyzny słynnego geografa Strabona położonej w wąskiej szczelinie  rzeki Yesilirmak, w programie ruiny cytadeli, grobowce wykute w skale, kanały wodne, 1000-letnie mosty, starożytny szpital psychiatryczny, Pałac Osmański i tajne podziemne przejście, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 07 AMASYA – TRABZON

Śniadanie, wyjazd do Trabzonu, miejsca urodzenia Sulejmana Wspaniałego. W XIII wieku Trabzon był centrum dobrze prosperującego imperium chrześcijańskiego i zawiera wiele okazałych kościołów, w tym kościół Hagia Sophia. Został  on zbudowany w połowie XIII wieku jako grecka cerkiew prawosławna, a później, po podboju osmańskim w 1461 roku, przekształcony w meczet. W późniejszych latach wykorzystywany był przez Turków jako magazyn wojskowy i szpital. Obecnie stanowi muzeum z licznymi, okazałymi freskami pokrywającymi jego ściany; zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 09 SUMELA MONASTERY – ZIGANA – KARACA CAVE

Śniadanie, podróż przez spektakularną scenerię Gór Pontyjskich do klasztoru Sumela. Klasztor przyklejony do stromej ściany skalnej został założony w VI wieku w celu przechowywania ikony Matki Boskiej namalowanej przez św. Łukasza Ewangelistę. Klasztor był zamieszkany przez mnichów prawosławnych do 1923 roku, kiedy to Grecy zostali wygnani z Turcji w ramach wymiany ludności. Klasztor nadal zawiera wiele fresków przedstawiających sceny biblijne.  Przejazd przez górę Zigana, do Gümüshane, wizyta w Jaskini Karaca, uznaną za najpiękniejszą jaskinię w Turcji ze względu na jej kolory i formacje, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 TRABZON – STAMBUŁ

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Trabzon, przelot do Stambułu, następnie wylot do Polski.

 

CENA:

Grupa min. 20 osób – 1250,00 EUR/os.

Grupa min. 25 osób – 1200,00 EUR/os.

Cena zawiera:

  • transfery lotniskowe wymienione w planie podróży
  • transport na miejscu
  • 3 noce w Stambule, 1 nocleg w Safranbolu, 1 nocleg w Ankarze,1 nocleg w Amasya, 2 x nocleg w Trabzon
  • 8 śniadań w formie bufetu
  • 8 obiadokolacji
  • krajowy bilet lotniczy (z Trabzonu do Stambułu)
  • profesjonalny przewodnik mówiący po polsku, wszystkie opłaty za wstępy wymienione w planie podróży, transport w pełni klimatyzowanym autokarem, koszty przewodnika i kierowcy (zakwaterowanie, posiłki itp.)

– ubezpieczenie KL i NNW

 

Poniżej 3 opcje przelotu do Stambułu:  – Cena za bilet w dwie strony z bagażem za 1 osobę.

 

Wylot z Poznania

20 os – 1998,00 zł/os

25 os – 1979,00 zł/os

 

Wylot z Warszawy:

20 os – 1892,00 zł/os

25 os -1874,00 zł/os

 

Wylot z Berlina wychodzi taniej – ok. 1350,00 zł/os, ale powrót jest 01.09.22r. więc należy jeszcze doliczyć koszt noclegu – ok. 50 EUR

 

Bilet wstępu na ApiExpo: 60,00 EUR/os.

 

Be Sociable, Share!

Comments are closed.